filtracja

Zakładanie filtrów

Filtrować można tylko wodę o pH równym 7. Nie używa się urządzeń uzdatniających do powietrza i gazów sprężonych. Gdy w kanalizacji ciśnienie przekracza ograniczenia umożliwiające użytkowanie, musimy zamontować reduktor ciśnienia.

http://filtrydowody.weebly.com/uploads/2/0/8/6/20867824/9447296_orig.jpgFiltry do wody trzeba ochraniać przed źródłem światła, zimnem oraz za wysoką temperaturą. Podczas zakładania należy zabezpieczyć filtr przed odpływem ciepłej wody zwrotnicami. Powinno się zamontować system przeciw-uderzeniowy zabezpieczający przed uderzeniem wody. Przed oddaniem filtra do użytkowania trzeba zbadać czy instalacja hydrauliczna została wykonana bez zastrzeżeń. Wszystkie czynności powinno się wykonywać starannie i precyzyjnie. Do uszczelnienia podłączeń używa się tylko taśmy z Teflonem. Raz na jakiś czas powinno się czyścić filtr gąbką z wodą. Czyszczenie oraz wymiana wkładu zależy od danego rodzaju oraz jego parametrów.

Więcej informacji odnośnie opisanego powyżej procesu znajdziecie na stronie http://www.klarsan.pl.

Jeżeli zrobimy wszystko według powyższej instrukcji, nasza instalacja uzdatniająca, nie będzie narażona na uszkodzenia. Na uwadze trzeba mieć również regularną konserwację i okresową wymianę wkładów.