filtracja

Zakładanie filtrów

Filtrować można tylko wodę o pH równym 7. Nie używa się urządzeń uzdatniających do powietrza i gazów sprężonych. Gdy w kanalizacji ciśnienie przekracza ograniczenia umożliwiające użytkowanie, musimy zamontować reduktor ciśnienia.

http://filtrydowody.weebly.com/uploads/2/0/8/6/20867824/9447296_orig.jpgFiltry do wody trzeba ochraniać przed źródłem światła, zimnem oraz za wysoką temperaturą. Podczas zakładania należy zabezpieczyć filtr przed odpływem ciepłej wody zwrotnicami. Powinno się zamontować system przeciw-uderzeniowy zabezpieczający przed uderzeniem wody. Przed oddaniem filtra do użytkowania trzeba zbadać czy instalacja hydrauliczna została wykonana bez zastrzeżeń. Wszystkie czynności powinno się wykonywać starannie i precyzyjnie. Do uszczelnienia podłączeń używa się tylko taśmy z Teflonem. Raz na jakiś czas powinno się czyścić filtr gąbką z wodą. Czyszczenie oraz wymiana wkładu zależy od danego rodzaju oraz jego parametrów.

Jeżeli zrobimy wszystko według powyższej instrukcji, nasza instalacja uzdatniająca, nie będzie narażona na uszkodzenia. Na uwadze trzeba mieć również regularną konserwację i okresową wymianę wkładów.